Vogel Club Home

První Vogel Club
Březňák Velké BřeznoBřezňák Velké Březno

Události VC Založení VC Pravidla VC Historie VC Členové VC Klub Králova Výšina 21 fotoalbum VC Soubory ke stažení No něco napiš... Zapiš něco i Ty do návštěvní knihy Pokud znáte heslo vstupte do 13.komnatyvznikVC.gif (5608 bytes)


08-03-1993

    O tom,  jak to bylo se vznikem Vogel Clubu se dochovalo zatím dostatek informací, proto je nyní seřaďme tak jak šly ze sebou aby bylo jasno i v pozdějších dobách.

 Začalo to naprosto nevinně ve čtvrtek 8.března 1993,  kdy jsme jako obvykle seděli na pivu v hospodě, jak jinak, že? V těch dobách jsme seděli na pivu snad každý den, to jen pro vysvětlení, že nebylo úterý, kdy se nyní konají pravidelné schůze Vogel Clubu. To jsme tehdy schůzovali v restauraci Domu kultury chemiků. Protože  toho ještě někteří neměli v ten den v zavírací hodinu (22.00) dost a Luboš nám svými světelnými efekty naznačoval, že máme jít, museli jsme změnit lokál. Nejblíž se jevil Národní dům (dříve OKS) kde ten den vystupoval Petr Novák, zamířili jsme tam. Zůstali jsme  na baru, koncert už skončil. Po několikátém dalším pivu se to stalo. Budoucí VC1 náhle řekl: "Pojď se vsadit o flašku Ferneta, že ho vytáhnu a hodím na stůl". Budoucí VC2 si s ním plácnul, ostatní to sekli a bylo to. Vytáhl ho, na stůl ho hodil a VC2 koupil flašku Ferneta. Tu jsme vzápětí vypili  a dostali skvělý nápad to po vzoru VC1 zopakovat všichni což jsme k překvapení všech v baru provedli. Víc si k dnešnímu dni bohužel nepamatuji a pokud někdo z přítomných ví více, rád to doplním.

Jak to bylo s Hasičem aneb je Hasič členem? Tak to musíme ještě několik měsíců před datum založení Vogel Clubu:
To jsme seděli ve svádovské hospodě U Koruny v lokále, někteří tančili na sále, kde byla nějaká zábava. Tu k nám do lokálu přiběhne Fiki a volá: "Pojďte se podívat na sál, Hasič je vožralej, leží na židlích a má venku ptáka !!!" Nu což, zvedli jsme se, šli se podívat a ... No a ležel tam a měl ho venku. Na otázku je-li Hasič členem můžeme odpovědět: Ne. Podle vlastních slov čeká na pořadové číslo 100, neoficiálně má potom číslo 0 (nula).

Po nějakém čase navrhl VC2, že bychom toto noční řádění mohli zdokumentovat a založit takovou tradici něco jako klub. No a tak vlastně vznikl První Vogel Club a první dochované pravidlo Potvrzování nových vstupů. U tohoto založení byli čtyři zakládající členové VC1-VC4. Později vznikly klubové průkazky a začalo se s přijímáním nových členů....

U příležitosti pátého výročí založení byla vydána nová průkazka ve tvaru čipové karty, která je svým vzhledem velice atraktivní a je pýchou každého člena Vogel Clubu.

V roce 2003 vzniká klub na Králově Výšině 21 a 27.prosince 2003 má svou předpremiéru.

Zpět na hlavní stránku


Bohužel tyto stránky jsou plně česky. This site is all in Czech language. Sorry. Es tut mir leid. Diesen site ist alle Tschech.

Copyright © 2000-2006 VC4